Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

PAPATYA SERİSİ

Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

PAPATYA

İnsanların doğaya bugünkünden çok daha fazla saygı duyduğu ve önemsediği zamanlarda çiçekler, dünyanın hemen her yerinde önemli bir sembolik anlam taşıyordu. Bu nedenle çiçeklerin arkasında, dünyanın dört bir yanından gelen, uzun yıllar süren kültürel etkilerin bir sonucu olan belirli bir anlam ve sembolizm vardır. Kırılgan beyaz yaprakları ve canlı altın sarısı merkezi ile papatya, güzelliğinin yanı sıra bir çok anlamı sembolize eden çiçeklerden biridir. Eşsiz güzelliğinde bir çok anlam barındıran papatyanın anlamlarına gelin birlikte göz atalım. 

 

Papatyalar en çok saflığı ve masumiyeti simgelemek için kullanılır. Bu sembolizm, Tanrı'nın bir çocuğunu kaybeden ebeveynleri neşelendirmek için yeryüzüne papatyalar serptiği bir Kelt efsanesinden kaynaklanmaktadır. 

Papatyalar, annelik, doğum ve yeni başlangıçların yanı sıra güzelliği, sevgiyi ve doğurganlığı simgelemek için de kullanılır. İskandinav mitolojisinde papatya, güzellik, aşk ve doğurganlık tanrıçası Freya'nın kutsal çiçeği olarak tanınır. Annelik ve doğum söz konusu olduğunda papatyaların bu kadar güçlü bir sembolizme sahip olmasının nedeni budur.

Papatyalar aynı zamanda gerçek aşkla birlikte gelen dönüşümü de ifade eder. Bu anlamı muhtemelen papatyaların kalıcı bir çiçek oluşturmak için birbirine karışan iki çiçekten oluşması gerçeğine dayanır. 

Papatyalar geceleri kapanıp gün içinde tekrar açıldıkları için iyi bir gece uykusunu simgelemek için de kullanılırlar.

 

Tasarımında papatya barındıran takılar içerdiği derin anlamlar sebebiyle bir çok kişi için muhteşem birer hediyedir. Örneğin;

Masumiyeti temsil ettikleri için ve genellikle çocuklar veya yeni doğanlarla bağlantılıdır. Bu nedenle yeni doğum yapmış birine alınabilecek en güzel hediyelerden biri olabilir.

Yeni başlangıçların sembolü olduğu için, hayatında yeni bir atılımın eşiğinde olan ve geleceğe doğru büyük bir adım atmaya hazır biri için veya yılbaşı için mükemmel bir hediyedir. 

Gerçek aşkı ve ruh eşlerini temsil ettikleri için sevgililer günü ve yıldönümü gibi özel günlerde eşsiz bir hediyedir.

Uyum ve dengeyi temsil ettikleri için kendinize çok yakın hissettiğiniz arkadaşlarınız ve aile üyelerinize özel günlerinde hediye etmek için kusursuz bir hediyedir.

 

Papatya, nisan yağmurlarından sonra yoğun bir şekilde açan mükemmel bir bahar çiçeğidir ve baharın getirdiği tazelik ile bitmeyen neşe duygularını özetler. Ancak kolye, küpe, yüzük, bileklik ve şahmerdan oluşan eşsiz Papatya Koleksiyonumuz ile siz kendinizi her mevsim şık, özgür ve tazelenmiş hissedebilir veya hediyeniz ile sevdiklerinizi de bu duygulara ortak edebilirsiniz. Elef Takı ailesi olarak bol neşeli ve umut dolu günler dileriz :) Keyifli alışverişler…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.