Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Grek Yüzük

Büyük İskender’in Pers imparatorluğunu fethetmesiyle antik dünyada Grek etkisi doruğa ulaştı. Giderek zenginleşen toplum daha çok altın takı talep etti ve o günlerden başlayarak günümüze kadar uzanan Grek stili, mücevher modasında kendine hatrı sayılır bir yer buldu. Helenistik dönem de denilen bu dönemde Grek stilleri tüm dünyada yaygınlaştı. Bu dönemde  çok çeşitli takı türleri üretildi. Bunlardan bazıları küpeler, kolyeler, kolye uçları , iğneler, bilezikler, kol bantları, uyluk bantları ve yüzüklerdir.

 

Grek tarzda özellikle yüzüklerde çokça görülen Meandros sonsuz sarmal motifi adını aslında Menderes Nehrinin Yunanca ismi olan Maiandros (Meandros)’dan alır ve Menderes nehrinin büküm ve dönüm yollarını hatırlatır. Meandros sembolü, Grek kültüründeki en eski ve en önemli sembollerden biridir. Bir kaç farklı anlamı olsa da kesintisiz ve birbirine kenetlenen deseni sebebiyle en çok sonsuzluğu ve sonsuz akışı temsil ettiğine inanılır. Günümüzde moda ve mücevher sektöründe sıklıkla kullanılan bu antik geometrik desen, tarihi sebebiyle zamanın ötesinde ve gelecek yıllar boyunca da ilham kaynağı olmaya devam edecek bir sembol olacak.

 

Sizler için hazırladığımız Grek yüzük koleksiyonumuzda Meandros motifinin eşsiz güzelliğinden ilham aldık. Her zevke hitap edebilmek için koleksiyonumuzda hem minimal hem de daha gösterişli bir çok modele yer verdik. İsterseniz sonsuzluğu simgeleyen anlamı sebebiyle alyans olarak, isterseniz günlük tarzınıza katacağınız bir ışıltı olarak, isterseniz de özel günlerinizde dikkatleri zarifçe üzerinize çekmek için Grek Yüzük koleksiyonumuzu tercih edebilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.