Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Retro harf kolye

“Retro” kelimesi genellikle geçmişte üretilmiş ürünleri ifade eder. Ancak takı bağlamında kullanıldığında Retro, özellikle 1935'te başlayan ve 1950'lerin ortalarına kadarki dönemi kapsayan erken Modernizm dönemini ifade eder. Retro dönemi, sanat ve tasarım dünyasındaki en heyecan verici gelişmeleri dönemin yenilikçi takı tasarımlarına da yansıttı. Retro kolyeler bu dönemde genellikle bir odak noktası görevi gördü. Çünkü kadınlar o dönemde daha ciddi ve maskelen giyiniyorlardı. Bu giyim tarzlarını feminen bir dokunuşla dengelemek için kolyelerini daha çarpıcı hale getirmeyi tercih ettiler. Böylece dönemin kolyeleri lineer görünümü, asimetrik motiflerle daha büyük ve daha üç boyutlu hale geldi. 

 

Retro kolye diyince akla ilk gelen kolyeler harf barındıran kolyelerdir. Çünkü kadınlar geçmişten bu yana kendi isimlerinin veya sevdiklerinin isimlerinin baş harflerini boyunlarında taşımaktan büyük bir mutluluk duyar. Anne-babamızın, çocuklarımızın veya aşık olduğumuz insanın baş harfini boynumuzda taşımak biz kadınlar için çoğu zaman sevginin ve bağlılığın simgesi olarak görülür ve tarifsiz bir güven duygusu aşılar. 

 

Sürekli gelişim ve değişim içinde olan moda dünyası belirli zamanlarda geçmişe dönüş yapar bu nedenle retro esintili harf kolyeler hiçbir zaman popülaritesini yitirmez. Elef Takı’nın retro harf kolye koleksiyonu da modern retro tarzdan ilham alarak hazırlandı ve beğenilerinize sunuldu. Hem zincirindeki hem de harflerdeki retro detaylar sizleri tarihte bir yolculuğa çıkaracak. Kendiniz veya sevdikleriniz için özel günlerde bir hediye almak isterseniz Retro Harf Koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.