Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Filtre
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Baget Yüzük

Toplam 62 ürün bulunmaktadır.

Baget Yüzükler

 

Baget kesim nedir?
Baget kesim, Art Deco döneminde ortaya çıkan basamaklı kesimlerin tek gerçek elmas kesimiydi. Baget kesimi, mücevherlere hakim olan geleneksel yuvarlak kesimlerden radikal bir şekilde ayrıldı. Birkaç yüzü, düz çizgileri ve keskin köşeleri olan baget kesim taşlar, kusurların diğer kesimlere göre çok daha kolay görülmesine izin verdiği için en yüksek kalitede işçilik gerektiriyordu. Bu nedenle de hem gösterişin hem de zerafetin simgesi olmayı başarmıştı. Kısacası baget kesim ile sadelik ve simetri vurgulanarak temiz ve aerodinamik şekiller elde edilmiş oldu.

Baget Yüzükler Neden Tercih Edilir?
Çarpıcı ve son derece uzun bir geçmişe sahip olan baget yüzük geçmişten günümüze nişan ve özel günlerin daimi favorisi olmuştur. Son derece zarif ve sofistike görünen bir tarzı olduğu için de günümüzde hem özel günlerde hem de günlük şıklığı tamamlamada en çok tercih edilen yüzük tarzlarından biri haline gelmiştir.


Baget Taş Özellikleri Nelerdir?
Baget kesim, genellikle düz bir tepeye sahip uzun, dar bir dikdörtgen şeklindedir. Ancak bazı bagetler kare formda da bulunabilir. Baget taşlar genellikle orta taş olarak gösterilmek yerine yan veya vurgu taşları olarak kullanılır. Çünkü merkez taşın güzelliğinden ödün vermeden neredeyse tüm diğer değerli-yarı değerli taşların şekillerini tamamlarlar. Baget kesim taşlar uzun, dikdörtgen bir şekle sahiptir ve 14 faset ile kesilir. Bu şekil, zümrüt ve Asscher (aşer) kesim pırlantaları da içeren “step-cut” ailesine aittir. Dar ve uzun şekilleri nedeniyle, sonsuzluk bandı ayarına yerleştirildiğinde zarif ve sofistike görünürler.


Elef Takı’nın eşsiz tarzı ile bir araya gelen baget kesim yüzükler hem vintage hem de çağdaş olmayı başarıyor. Art Deco dönemini anımsatırken aynı zamanda günümüz modası modern minimalizmin temiz hatlarını da yansıtıyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.